Uitnodiging voor de jaarvergadering

 

De 29ste Algemene Ledenvergadering, tevens jaarvergadering, van de Vereniging Vrienden van het Airborne Museum Oosterbeek zal worden gehouden op zaterdag 4 april 2009. In tegenstelling tot andere jaren zal de bijeenkomst dit keer plaatsvinden in Hotel Nol in 't Bosch, Hartenseweg 60, 6704 PA Wageningen. De aanvang is 10.00 uur. Vanaf 09.30 uur zal de zaal open zijn.

Deze keer is gekozen voor een historische locatie tussen Renkum, Bennekom en Wageningen, om aansluitend aandacht te kunnen besteden aan de gebeurtenissen in oktober 1944 die bekend zijn geworden als 'Operatie Pegasus'.

Om goede afspraken met het hotel te kunnen maken, wordt u verzocht zich uiterlijk 30 maart aanstaande voor deelname aan te melden, bij voorkeur per email, bij ons bestuurslid Gerard Gijsbertsen (gwgijsbertsen@hetnet.nl, 0318 617054).

 

Agenda

1.   Opening

2.   Notulen Algemene Ledenvergadering van 5 april 2008

3.   Algemeen Verslag 2008

4.   Financieel Verslag 2008

5.   Verslag Kascommissie

6.   Benoeming reservelid Kascommissie

7.   Begroting 2009

9.   Bestuursverkiezing

10. Ontwikkelingen Airborne Museum

11. Rondvraag

12. Sluiting

 

Ad. 3 en 4: Het algemene en het financiële jaarverslag krijgt u bij binnenkomst, en het verslag van de kascommissie ligt een half uur vóór de aanvang van de vergadering ter inzage bij de ingang van de zaal. U kunt de twee jaarverslagen ook aanvragen bij de penningmeester door een aan uzelf gerichte, gefrankeerde envelop in een andere envelop te doen, en die op te sturen naar de heer F. Miedema, Woudstralaan 25, 6862 XE Oosterbeek. Het algemene verslag zal vanaf circa twee weken vóór de vergadering ook via de website te lezen zijn.

Ad 9: Aan de beurt van aftreden is de heer Frits Miedema. In zijn plaats draagt het bestuur als penningmeester voor de heer Vincent Luiten uit Arnhem. De heer Frits Miedema stelt zich herkiesbaar als lid van het bestuur met als functie ledenadministrateur. Volgens artikel 8 van de statuten kunnen leden tegenkandidaten stellen. Een voordracht hiertoe dient uiterlijk tien dagen vóór de vergadering schriftelijk bij de secretaris (per adres: Airborne Museum, Utrechtseweg 232, 6862 AZ Oosterbeek) te worden ingediend. Dit voorstel moet zijn ondertekend door ten minste tien leden, en vergezeld zijn van een schriftelijke bereidverklaring van de kandidaat. De laatstgenoemde moet meerderjarig en lid van de vereniging zijn.

 

------------------------------------------------------------------------------------

 

CONCEPT

van het verslag van de

29e Algemene Ledenvergadering van de

Vereniging Vrienden van het Airborne Museum Oosterbeek,

gehouden te Wageningen, in hotel Nol in 't Bosch,

op 4 april 2009

 

 

 

1.   Opening:

De voorzitter (Ben Kolster) opent de vergadering en heet een ieder welkom.

Meer specifiek worden de leden van verdienste verwelkomd.

Er is bericht van verhindering ontvangen van de dames Kolster en Koopman en de heren H. van Zoest, S. Hendriks, G. Maassen, A. Koning, W. Boersma en E. Wijnhoud.

De voorzitter geeft aan dat het een bijzonder jaar is voor het museum in verband met de verbouwing, en dus ook voor onze vereniging.

De datum van de oplevering is gepland, en de heer P. Tirion zal dat aangaande namens het museumbestuur een toelichting geven. Verder wordt aandacht gegeven aan de ontwikkeling van onze website, en wordt geconcludeerd dat de vereniging veel excursies heeft mogen organiseren.

 

De voorzitter herdenkt, met de aanwezigen, de ons ontvallen leden. Dat zij mogen rusten in vrede.

 

2. en 3. Notulen en algemeen verslag 2008:

De notulen van de Algemene Ledenvergadering van 5 april 2008 worden akkoord bevonden, worden aangenomen en vastgesteld. Het een en ander met dank aan de secretaris.

In het Algemeen Verslag 2008 dient gewijzigd te worden de laatste alinea, waar het moet betreffen de heer Gijbels. De heer Bogaard stelt dat de excursie naar Normandië niet in het verslag is weergegeven. De voorzitter geeft aan dat dit klopt omdat deze excursie onder de verantwoordelijkheid van het museum is gehouden. De heer B. Meester uit Amsterdam stelt dat het ledental steeds lager wordt, en vraagt zich af wat daaraan gedaan kan worden. De voorzitter geeft aan dat hieraan gewerkt wordt door middel van de kersverse verenigingswebsite, en ook het nieuwe museum moet tot meer activiteiten en meer leden leiden. De voorzitter concludeert dat veel leden ook afvallen door versterf. Ook de Nieuwsbrief moet uiteindelijk tot meer leden leiden. Mevrouw I. Maan, vrijwilliger van het museum, geeft in aanvulling daarop aan dat gewerkt wordt aan de bekendheid, en dat er onderzoek heeft plaatsgevonden naar de kracht van de museumwebsite, en dat ook door educatieve jongerenprojecten de belangstelling wordt gewaarborgd. De heer C. van Roekel stelt dat ook door museumbezoek mensen lid worden van de vereniging, en dat nu het museum dicht is, er daardoor minder aanmeldingen plaatsvinden. De heer S. Budding' geeft aan dat er actief gewerkt wordt aan de link tussen toen en nu, onder meer met mevrouw Angelique Krüger (bekend van TV Gelderland), met wie een documentaire is gemaakt over de evacuatie. Na het voorgaande wordt het verslag 2008 vastgesteld.

 

4. Financieel Verslag 2008

 

De exploitatierekening:

De penningmeester, de heer Frits Miedema, geeft een toelichting, waarin hij stelt dat er meer contributie en meer giften zijn binnengekomen, maar dat de contributie vanuit Engeland afneemt. De lasten nemen af omdat er wat minder leden zijn, en daardoor minder nieuwsbrieven gedrukt hoeven te worden. De excursie naar Engeland is deels betaald met ponden die in Engeland van de Engelse rekening zijn gehaald. Door de teruggang van de koers van de pond, heeft dit iets nadelig uitgepakt.

 

Balans 2008:

De heer Miedema geeft aan dat hij gebruik maakt van een nieuw boekhoudprogramma, waardoor bepaalde posten anders zijn geboekt, en waardoor het lijkt alsof het kapitaal wat is teruggelopen. Vast staat dat de voorraad hoog blijft. Daarnaast is het zo dat het museum is gesloten, waardoor de verkopen van onze voorraden stil liggen.

 

Vanuit de vergadering wordt nog gevraagd wat de vereniging dit jaar aan het museum heeft geschonken, en welk deel van de door de leden betaalde contributie naar het museum gaat. De voorzitter geeft in eerste instantie aan dat de schuld zoals die tot voor kort op de balans stond, is weggestreept ten gunste van onze vereniging. De heer O. Luursema stelt dat onze bijdrage aan het museum, een zeer belangrijk punt van de doelstelling van de vereniging,  zal afhangen van wat de leden daarvan vinden. De voorzitter erkent dit, en geeft aan dat dit zal afhangen van de nadere besprekingen met het museumbestuur (Stichting Airborne Museum). Dit wordt vervolgens teruggekoppeld naar de leden, waarna zij hun visie daarop kunnen geven. In het verlengde hiervan licht de voorzitter toe dat er een nieuwe vorm wordt gekozen, waarover zal worden gesproken, en die vorm zal aldus aan de leden worden voorgehouden.

 

5. Verslag Kascommissie:

Alvorens over te kunnen gaan tot het vaststellen van de exploitatierekening en de balans, wordt het woord gegeven aan de heer Jongman, die samen met de heer Goorens de financiële administratie heeft bekeken en gecontroleerd bij de penningmeester. Deze is akkoord bevonden, en door hen wordt de vergadering verzocht aan het bestuur decharge te verlenen voor het gevoerde beleid. De vergadering stemt met het voorgaande in.

 

6. Benoeming reserve lid Kascommissie:

De heer Koning en de heer Jongman zullen de kascommissie vormen, en de voorzitter vraagt wie reservelid wil worden. Betreurenswaardig genoeg is niemand bereid deze functie te vervullen, en uiteindelijk neemt de heer Budding' deze taak op zich.

 

7. Begroting 2009:

Frits Miedema geeft een toelichting. Veel zaken staan wel vast, maar een groot deel blijft 'koffiedik' kijken. Mevrouw Maan vraagt aandacht voor een streepje dat staat achter het educatieve project. De voorzitter en Frits geven aan dat dit nog niet in de besluitvorming meegenomen is, maar we staan er niet afwijzend tegenover. Het een en ander zal besproken worden bij onze bespreking met het stichtingbestuur. De heer C. van Roekel stelt dat er wel een educatief project moet zijn. Nu is er geen educatief project. Hij geeft aan dat de bal thans ligt bij de Educatieve dienst van het museum.

Het hoofdstuk Excursies: Frits Miedema geeft aan dat daarvoor een aparte rekening geopend is, en die staat los van de vrienden. Met betrekking tot de financiële toekomst wordt aangegeven dat we nieuwe leden zullen werven, en hopen dat ook het nieuwe museum daartoe een opening biedt. Na het voorgaande besluit de vergadering de begroting te accorderen.

 

8. Benoeming nieuw bestuurslid in de hoedanigheid van penningmeester:

De voorzitter geeft aan dat Frits Miedema lid blijft van het bestuur, en zich onder meer gaat bezig houden met de ledenadministratie. De beoogde nieuwe penningmeester is de heer Vincent Luiten. Deze geeft een korte inleiding, en op voorspraak van de voorzitter gaat de vergadering akkoord, en wordt hij aldus benoemd tot nieuwe penningmeester van het bestuur van de Vereniging Vrienden van het Airborne Museum Oosterbeek. Vervolgens vindt de herbenoeming plaats van Frits Miedema, waarmee ook wordt ingestemd door de algemene ledenvergadering.

 

Benoeming Wil Rieken als adviseur c.q. externe vertegenwoordiger van de vereniging:

Na een desbetreffende inleiding door de voorzitter wordt aangegeven dat Wil Rieken door het bestuur is verkozen als officiële vertegenwoordiger van de vereniging, onder meer bij verhindering van andere bestuursleden. Het staat het bestuur weliswaar vrij om adviseurs te benoemen, maar het bestuur besluit dit toch aan de algemene ledenvergadering voor te houden, en deze verklaart zich hiermee akkoord.

 

9. Ontwikkelingen Airborne Museum:

De heer Paul Tirion geeft een toelichting op de ontwikkelingen inzake de verbouwing van het museum, waarvoor het Vriendenbestuur hem dankbaar is.

 

10. De rondvraag:

Er is een vraag van een lid, dat verzoekt aan te geven wat er is gebeurd met de verhalen van de leden die de Slag zelf hebben meegemaakt. Het bestuur geeft aan dat dit zeer serieus genomen wordt, maar dat er weinig respons op is gekomen. Er komt een nieuwe oproep in de Nieuwsbrief.

 

11. Sluiting:

De voorzitter sluit de vergadering.

 

De secretaris,

Ivar Goedings,

juni 2009